Відтепер в електронній формі зможуть обмінюватися інкасовими дорученнями банки та органи податкової служби

Можливість передача інкасових доручень між банками та органами Державної податкової служби України стане можливою у електронній формі.

Новий порядок інформаційної взаємодії у процесі передачі інкасових доручень (розпоряджень) буде альтернативою паперовій формі і дасть можливість:

– оптимізувати процедуру доставки до банків інкасових доручень (розпоряджень;
– посилити рівень захисту документів від несанкціонованого доступу;
– підвищити ефективність використання робочого часу;
– зменшити витрати коштів, потрібних для доставки документів у паперовій формі.

Таку можливість передбачив НБУ відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 18.05.2020 № 217* (далі – Порядок № 217). Вона запрацює з 31 січня 2021 року, одночасно з набранням чинності Порядком № 217.

Відповідні зміни містить постанова Правління НБУ від 10 грудня 2020 року № 156 “Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”.

Також згідно з цією постановою із 01 січня 2020 року податковий агент зможе перерахувати суму утриманого ним податку на доходи фізичних осіб на єдиний рахунок, визначений статтею 351 Податкового кодексу України. Це передбачено на виконання Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.