Українська Асоціація платіжних систем та Асоціація учасників валютного ринку обговорили деталі валютного регулювання з НБУ

Що відбулося?

27 листопада відбувся круглий стіл «Обговорення моделі регулювання небанківського фінансового сектору. Проекти постанов НБУ з валютного регулювання» за участі представників Національного банку України. Організаторами виступили Асоціація учасників валютного ринку та Українська асоціація платіжних систем (UAPS).

“Це наш перший захід подібного формату – але далеко не останній. Цією зустріччю Національний банк України показав свою відкритість до діалогу з учасниками ринку та готовий відповідати на конкретні питання щодо проекту Білої книги та валютного регулювання вцілому. Саме таку активну роботу UAPS і планує розгорнути у 2019 році”, – заявила президент Української Асоціації платіжних систем Антоніна Мурашко.

Головні питання

Головними темами круглого столу стало  обговорення ряду проектів нормативних актів, прийняття яких значно вплине на роботу учасників обох асоціацій. Це Біла книга «Майбутнє у регулюванні небанківського фінансового сектору», а також три проекти Постанов НБУ з валютного регулювання:

  1. Структура валютного ринку та правила торгівлі іноземною валютою та банківськими металами;
  2. Порядок розрахунків, операцій з купівлі та переказів іноземної валюти на території України та за кордон;
  3. Транскордонне переміщення готівкової національної та іноземної валюти, банківських металів, а також цінних паперів в документарній формі банками, юридичними та фізичними особами.

Учасники круглого столу висловили консолідовану позицію ринку стосовно вищевказаних проектів і обговорили практичні деталі їх імплементації з представниками департаменту ліцензування, департаменту стратегії та реформування та департаменту відкритих ринків Національного Банку України.

Результати

Керівництво Української асоціації платіжних систем та Асоціації учасників валютного ринку разом з представниками небанківських фінустанов розробили низку поправок до існуючих проектів, успішне прийняття яких забезпечить більш якісну роботу ринку НФУ після того, як означені проекти почнуть діяти.

“В першу чергу, дякую Асоціації учасників валютного ринку за допомогу та якісну модерацію круглого столу, впевнена, що напрацьований сьогодні матеріал знайде якісне відображення у кінцевому варіанті Постанов регулятора”, – підкреслила Мурашко Антоніна.