Розпочато подання небанківськими фінансовими установами звітності за 9 місяців 2020 року

Із 5 жовтня запрацював вебпортал Національного банку України для подання звітності небанківськими фінансовими установами. Порядок її подання не змінюється. Інструкцію щодо подання звітності небанківськими фінустановами до Національного банку (далі – Інструкція) та Реєстр показників оприлюднено на сторінках офіційного Інтернет-представництва НБУ.

 

Інструкцію оновлено в частині переліку форматів звітних файлів (Word, Excel, PDF), які подаються на адресу zvit@bank.gov.ua, деталізовано порядок підписання файлів кваліфікованим електронним підписом, уточнено зміст зворотних повідомлень про отримання звітності, визначено єдину адресу для подання запитів на заміну звітності nbu@bank.gov.ua.

 

Звертаємо увагу, що в звітному періоді (за 9 місяців 2020 року) удосконалено автоматизований контроль звітних файлів, зокрема, запроваджено порівняння даних поточного звітного періоду з попереднім та новий міжфайловий контроль.

 

На кінець жовтня заплановано оприлюднення проєкту нових Правил складання та подання звітності небанківськими фінустановами, який передбачено затвердити в поточному році та який набуде чинності в І кварталі 2021 року.