Робоча зустріч в рамках реалізації проекту СПЛІТ

12 грудня  2019 року відбулась робоча зустріч щодо реалізації стратегічних цілей в рамках проекту Спліт з представниками та експертами небанківського фінансового ринку, організована Національним банком України. Президент Асоціації Мурашко Антоніна взяла участь у даній робочій групі.

Метою проведення робочої зустрічі стало обговорення першочергових кроків після підписання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» та проведення брейнштормінгу для формування стратегії розвитку небанківських фінансових установ за напрямами діяльності «Статистика та звітність» та «Інформаційні технології».

В ході робочої зустрічі відбулася презентація заходів по реалізації проекту Спліт: першочергові кроки, стратегія розвитку фінансового ринку України до 2025 року. Після чого відбулася робота у форматі «світове кафе» за напрямами «Облік та звітність» та «Технологічність та ефективність» де визначалися необхідні кроки для реалізації стратегічних цілей розвитку небанківського фінансового ринку в Україні.

Зокрема, учасники зустрічі обговорили проблемні питання:

за напрямом «Облік та звітність»:

–          Хто є власником схеми обліку, принципи обліку;

–          Стандартна звітність та звітність для регуляторних потреб (гранулярна інформація): технології збору;

–          Відкритість НФУ: Блоки/напрями публічної/статистичної/регуляторної звітності.

за напрямом  «Технологічність та ефективність»;

–          Автоматизація внутрішніх процесів. Розбудова бізнес-моделей, системи оцінки ризиків та формування тарифів;

–          Стимулювання розвитку нових технологій для надання послуг, використання штучного інтелекту, розбудови систем роботи з Великими даними;

–          Обмін інформацією між учасниками, відкриті дані/реєстри, доступ до реєстрів.

Під час обговорення змін, які знадобляться у перспективі п’яти років, учасники ринку надали пропозиції щодо того, як може змінюватися стандартна звітність та звітність для регуляторних потреб, як можна удосконалити технології її збору. Також вони озвучили пропозиції щодо наборів даних, розкриття яких підвищить відкритість та прозорість небанківських фінансових установ.