Результати робочої зустрічі з НБУ, щодо обговорення проблемних питань застосування деяких норм Положення про ведення касових операцій

07 лютого в приміщенні Національного банку України за ініціативи Асоціації «Небанківські Фінансові Установи» та за підтримки Української асоціації платіжних систем (UAPS) відбулась робоча зустріч щодо обговорення проблемних питань застосування деяких норм Постанови Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (із змінами і доповненнями) (далі – Положення №148).

Зустріч відбулась з представниками Департаменту грошового обігу, Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України та представниками Департаменту внутрішнього аудиту Державної податкової служби.

На робочій зустрічі присутні обговорювали проблемні питання застосування Положення № 148 небанківськими установами та неоднозначні тлумачення вимог законодавства у сфері ведення касових операцій небанківськими установами, а саме:

  • Застосування поняття «каса», в розумінні пп.8 п.3 розділу І Положення №148 ПТКСів небанківських установ, які розташовані за межами офісу небанківських установ, що використовується для прийняття готівки для подальшого переказу.
  • Відображення у касовій книзі суми готівки внесеної до ПТКСів для подальшого переказу на підставі прибуткових касових ордерів.
  • Особливості здійснення інкасації грошових коштів прийнятих через ПТКС безпосередньо співробітниками небанківських установ, інкасаторськими службами банків та товариствами, які отримали ліцензію на надання послуг з інкасації.
  • Та інші.

За результатами зустрічі учасниками досягнуто домовленості про подальшу співпрацю у вирішенні спірних і проблемних питань Положення № 148.

Керівництво Української асоціації платіжних систем та Асоціації «Небанківські Фінансові Установи» дуже вдячні представникам Національного баку України та Державної податкової служби за діалог та сподівається на активну плідну співпрацю у напрямку розвитку ринків фінансових послуг.