Особливоcті порядку подання звітності фінансовими компаніями до Нацкомфінпослуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг  нагадує, 01 січня 2018 року набув чинності Порядок надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами – юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами – суб’єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового, затверджений розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 26.09.2017  № 3840 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.10.2017 за № 1294/31162 (далі – Порядок).

Нацкомфінпослуг підкреслює низку особливостей подання звітності до регулятора. В першу чергу це стосується щомісячних звітів за січень 2018 року.

 1. Усі фінансові компанії (у тому числі фінансові компанії – управителі, фінансові компанії – адміністратори, фінансові компанії групи А і групи Б), а також фінансові установи – юридичні особи публічного права, довірчі товариства та лізингодавці повинні подавати звітність в електронній формі з дотриманням вимог Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.Обов’язковий реквізит – електронний цифровий підпис. зЗітність подається у паперовому вигляді виключно після рішення Нацкомфінпослуг щодо визначеної фінустанови.
 1. Звітність заповнюється в онлайн-режимі та подається через програмний продукт «Комплексна інформаційна система» (КІС), розміщеному за веб-адресою: www.nfp.gov.ua.
 2. Для авторизації у системі КІС потрібно ввести логін користувача та пароль юридичної особи. У випадку втрати авторизаційних даних, звертайтеся до відділу ведення реєстрів та баз даних фінансових установ Нацкомфінпослуг за тел. +38(044) 235-00-68.
 3. Можливість підписання пакетів звітності електронним цифровим підписом реалізується в акредитованих центрах сертифікації ключів у таких установах:
 • Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
 • Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України;
 • ТОВ “АРТ-Мастер”;
 • ТОВ “Ключові системи”;
 • ДП “Українські спеціалізовані системи”;
 • Державна казначейська служба;
 • Укрзалізниця;
 • ПАТ КБ “Приватбанк”;
 • НБУ;
 • Укрсіббанк.
 1. Пояснювальна записка у довільній формі, передбачена підпунктом 3 пункту 1 розділу ІІІ Порядку, примітки до фінансової звітності та звіт про корпоративне управління (для фінансових компаній, утворених у формі акціонерних товариств), передбачені пунктом 12 Порядку, засвідчуються підписом керівника фінансової установи та додаються до звітності в КІС через вкладку «супутні документи» шляхом прикріплення PDF файлу.
 2. До уваги фінансовимх компаній-управителів! Для того, щоб коректно заповнити форму «Інформація про діяльність управителя» щодо інформації про фонди фінансування будівництва, в першу чергу потрібно провести актуалізацію інформації щодо всіх діючих фондів фінансування будівництва в реєстраційній картці про створення ФФБ.