Оприлюднено проекти постанов нового валютного регулювання для публічного обговорення

Національний банк України оприлюднив для публічного обговорення три з семи проектів нормативно-правових актів, які стануть основою для принципово нової ліберальної і прозорої системи валютного регулювання, передбаченої Законом України «Про валюту і валютні операції».

У вересні Національний банк презентував проект структури валютного регулювання, яке буде складатися з семи нових ключових нормативно-правових актів.

Три з цих постанов визначають норми валютного регулювання, що будуть застосовані, коли Україна повністю перейде до свободи проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом», як це передбачено Законом «Про валюту і валютні операції». Як і Закон, ці документи частково запрацюють з 7 лютого 2019 року, а на повну силу – за сприятливих макроекономічних умов і після цього будуть діяти постійно. До того часу валютне регулювання також буде частково здійснюватися в рамках тимчасових постанов.

Крім того, тимчасові акти будуть запроваджуватися для захисту економіки і фінансової системи від кризових явищ у випадках, коли макрофінансова ситуація відповідатиме критеріям, за яких мають бути задіяні заходи захисту. Однак після відновлення макрофінансової стабільності тимчасові акти припинятимуть дію, а валютне регулювання продовжить здійснюватися відповідно до постійних актів.

Ознайомитися з проектами тимчасових нормативно-правових актів можна за посиланнями:

№1: структура валютного ринку та правила торгівлі іноземною валютою та банківськими металами;

№2: порядок розрахунків, операцій з купівлі та переказів іноземної валюти на території України та за кордон;

№3: транскордонне переміщення готівкової національної та іноземної валюти, банківських металів, а також цінних паперів в документарній формі банками, юридичними та фізичними особами.

Коментарі та зауваження до проекту документу просимо не пізніше 16.11.2018 року надіслати на електрону адресу Асоціації «УАПС» – info@uaps.com.ua.

Джерело.