НБУ пропонує спростити ведення касових операцій у національній валюті

Національний банк України розробив та оприлюднив для громадського обговорення проєкт постанови Правління Національного банку України “Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (далі – проєкт постанови), яким передбачено спрощення ведення касових операцій у національній валюті,

Регулятор передбачає, що запропоновані зміни полегшать облік доходів роботи фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Такі фізичні особи-підприємці вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи.

Оскільки чинне Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні містить посилання на документи, які застосовують фізичні особи-підприємці для обліку готівки, Національний банк має намір привести його у відповідність до вимог цього закону.

Також проєкт постанови має урегулювати питання щодо вимог оформлення суб’єктами господарювання заготівлі металобрухту та операцій із металобрухтом за готівкові кошти відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом».

Коментарі та зауваження до проєкту постанови для підготовки пропозицій НБУ не пізніше 29.09.2020 року  пропонуємо направляти на електрону адресу Асоціації  – info@uaps.com.ua  у форматі таблиці «Норма проєкту Постанови» – Пропозиція/Зауваження – Обґрунтування».