Національний банк запровадив сучасні підходи до подання статистичної звітності учасниками ринку

Національний банк постановою Правління Національного банку України від 13 листопада 2018 року № 120 “Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України” затвердив сучасні та зручніші правила складання та подання до Національного банку статистичної звітності, які набудуть чинності 01 січня 2019 року.

Зокрема, новими підходами передбачено:

  • подання з початку 2019 року даних у форматі XML, що відповідає міжнародній практиці.
  • систематизацію показників статистичної звітності в єдиний реєстр, який є в публічному доступі на офіційній сторінці Національного банку;
  • використання відкритих каналів для передачі даних з високим рівнем захисту інформації: подання звітності здійснюється через веб-портал Національного банку або API, що робить процес подачі зручним.

В нових правилах унормовано вимогу щодо накладання уповноваженою особою електронного підпису на файл з показниками статистичної звітності, що не потребуватиме в подальшому підтвердження на паперовому носії.

Додаткові роз’яснення та матеріали розміщені на сайті Національного банку, у розділі “Статистика – організація статистичної звітності“.

Постанова набуває чинності 01 січня 2019 року.

 

Джерело