Мінфін оприлюднив законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій

Міністерство фінансів України на своєму офіційному сайті оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – законопроект).

Метою законопроекту є сприяння детінізації обігу готівкових коштів, руйнуванню окремих схем ухилення від сплати податків, зменшенню корупційних ризиків при адмініструванні податків та зборів.

Законопроект пропонує покупцям за допомогою інформаційної системи, доступ до якої для користувачів – покупців (споживачів) забезпечується через Електронний кабінет, перевіряти достовірність розрахункових документів і, у разі порушення звертатися до контролюючих органів, для того у разі підтвердження порушення отримати 100% вартості покупки.

Для порушника передбачено санкції в обсязі 200 % вартості проданих з порушеннями, але не менше п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за порушення, вчинене вперше; 500 % вартості проданих з порушеннями, товарів (робіт, послуг), але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за кожне наступне порушення»;

Йдеться про непроведення розрахункових операцій через реєстратори з фіскальним режимом роботи; проведення таких операцій не на повну суму; невідповідність у звіті на суму від 10% мінімальної зарплати тощо.

Ознайомитися з законопроектом можна за посиланням.

UAPS закликає учасників ринку долучитись до обговорення даного законопроекту. Коментарі та зауваження до законопроекту просимо не пізніше 24.07.2019 року надіслати на електрону адресу Асоціації – info@uaps.com.ua.