Держфінмоніторинг оприлюднив огляд щодо використання неприбуткових організацій в незаконних цілях

Держфінмоніторингом за результатами проведеного потягом 2018 року дослідження ризиків використання неприбуткових організацій у схемах відмивання злочинних доходів та/або фінансування тероризму підготовлено огляд на тему «Використання неприбуткових організацій в незаконних цілях».

Результати дослідження свідчать, що неприбуткові організації можуть використовуватися безпосередньо з метою вчинення предикатного злочину та/або для відмивання коштів та/або фінансування тероризму, а також слугувати прикриттям для незаконної діяльності інших пов’язаних суб’єктів.

Перевагою у використанні неприбуткових організацій у злочинних схемах  є те, що злочинці можуть отримати подвійну вигоду: по-перше, створити засіб для таких незаконних дій і, по-друге, забезпечити прикриття своєї діяльності.

Відповідно до результатів проведеного Комітетом MONEYVAL в Україні 5-ого раунду оцінки національної системи ПВК/ФТ, Україна має доволі гарне розуміння своїх ризиків, пов’язаних із ВК/ФТ, але сектор щодо використання НПО в незаконних цілях потребує постійного оновлення знань та їх поглиблення.

Результати цього дослідження можуть бути використані для зменшення потенційних ризиків відмивання коштів та/або фінансування тероризму за участю неприбуткових організацій.

З представленим оглядом пропонуємо ознайомитись на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу (www.sdfm.gov.ua) у розділі «Організація фінансового моніторингу/Методичні рекомендації з організації фінансового моніторингу .

 

Джерело.