Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку очолив Олексій Шабан

За результатами відкритого відбору на вакантну посаду директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України з 17 лютого цього року призначено Олексія Шабана.

До сфери повноважень новопризначеного директора належатиме:

  • визначення політики регулятора в сфері регулювання діяльності платіжних систем та систем розрахунків і безготівкових розрахунків;
  • розвиток НПС “ПРОСТІР”;
  • здійснення нагляду (оверсайту) за платіжними системами.

Коментуючи призначення, заступник Голови Національного банку України Сергій Холод наголосив, що одним із пріоритетів для Національного банку в межах виконання цілей Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року є фінансова інклюзія. Йдеться про підвищення доступності та рівня користування фінансовими послугами в Україні.

Політика Національного банку у цьому напрямі спрямована на впровадження інноваційних інструментів безготівкових розрахунків та гармонізації правил гри на українському платіжному ринку з європейськими та світовими. Водночас платіжні сервіси обов’язково повинні бути максимально клієнтоорієнтованими, а доступ громадян до них – простим і зручним, – підкреслив Сергій Холод. – Упевнений, що вагомий досвід роботи Олексія Шабана в банку з найрозгалуженішою платіжною інфраструктурою та широкою лінійкою платіжних продуктів стане корисним надбанням і для центрального банку. Його розуміння специфіки ринку банківських сервісів і платіжних послуг, новітніх технологій та методів роботи різноманітних платіжних систем сприятиме вирішенню окреслених задач регулятора”.

 

Довідково

Олексій Шабан пропрацював понад 24 роки у ПриватБанку. З 2018 року він був членом Правління ПриватБанку з питань роздрібного бізнесу. Останні три роки Олексій Шабан очолював напрям роздрібного бізнесу ПриватБанку та активно займався впровадженням нових карткових та платіжних продуктів, зокрема й через дистанційні канали.

Олексій Шабан у 1995 році закінчив Національну металургійну академію України за спеціальністю “Менеджмент підприємств”.

Джерело